Opis zabiegów:


Powiększanie, modelowanie i konturowanie ust:


Zabiegi te są skierowane zarówno do młodych, jak i dojrzałych osób.

U młodych osób problemem są zbyt małe, wąskie usta lub słabo zarysowany kontur ust.
Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu stomatologicznym, jest więc całkowicie bezbolesny!

W późniejszym wieku wstrzykiwanie preparatów kwasu hialuronowego daje wyraźny efekt odmładzający, gdyż w miarę procesu starzenia zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego w skórze, usta odwadniają się, skóra na nich staje się cienka i ulega wysuszeniu, usta tracą swoją objętość i jędrność. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny efekt. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i jędrność.

Likwidacja zmarszczek, spłycanie fałdów nosowo-wargowych:
Preparaty zawierające kwas hialuronowy wstrzyknięte do skóry właściwej:
• skutecznie uzupełniają jego niedobór, nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy,
• pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry, dzięki czemu nawet po wchłonięciu preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.
Czas utrzymywania się efektów działania kwasu hialuronowego wynosi od 6 do 12 miesięcy. Okres ten może być krótszy lub dłuższy w zależności od:
• wieku
• rodzaju skóry
• trybu życia (palenie papierosów, wystawianie skóry na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatu).

 

Modelowanie policzków:
Wolumetria to korekcja objętości tkanek miękkich twarzy. Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu zarysu twarzy. Pozwala odzyskać naturalną objętość w tych obszarach, w których następuje zmniejszenie ilości m. in. tkanki tłuszczowej.
Efekty zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się przez ok. 12-18 miesięcy.
Zabieg można wykonywać u pacjentów z następującymi wskazaniami:
• uwydatnienie kości policzkowych,
• modelowanie policzków,
• modelowanie podbródka

 

Korekta kształtu nosa:
Podobno podczas pierwszego spojrzenia szczególną uwagę zwraca się na oczy i usta. Niestety zmysłowe spojrzenie i zadbane usta to nie wszystko. Centralnym punktem na planie twarzy zawsze pozostaje nos. Wszelkie niedoskonałości jak np. garb lub zadarty czubek nosa potrafią skutecznie zrujnować nasze starania by dobrze się prezentować. Tymczasem zgrabny i prosty noc umocnienia pozytywny odbiór całej osoby.

Lifting nićmi PDO:

 

Zalety zabiegu:
• bezpieczeństwo
• brak konieczności szczególnego przygotowywania się do zabiegu
• natychmiastowe wyniki
• wysoka skuteczność
• brak nacięć i blizn
• nici są całkowicie wchłaniane
• możliwość powtórzenia procedury
• brak widoczności i wyczuwalności nici


Czy zabieg jest bolesny?
Procedurze nie towarzyszy ból, krwawienie czy też obrzęk. Pacjent może odczuwać delikatne ukłucia, jak przy zabiegu akupunktury.
Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?
Pierwsze efekty widoczne są po 2-3 tygodniach, a znacząca poprawa następuje po 2-3 miesiącach, kiedy to zaczyna być indukowany nowy kolagen.
Efekt jest długotrwały - do 2 lat.


Schemat terapii
Przed zabiegiem przeprowadzana jest konsultacja lekarska, podczas której lekarz omawia szczegółowo zasadę działania i przebieg zabiegu. Cały zabieg trwa około godziny (w zależności od ilości użytych nici).
Poddawany obszar w pierwszej kolejności jest znieczulany kremem, po czym lekarz implantuje nici w odpowiedni sposób i miejsce.

 

 

Leczenie nadpotliwości botoksem:

Nadpotliwość jest spowodowana nadmierną aktywnością gruczołów potowych wydzielania zewnętrznego. Gruczoły te są zlokalizowane prawie na całej powierzchni ciała, a najwięcej znajduje się na dłoniach, stopach i pod pachami.

 

Botox daje natychmiastowy i długo utrzymujący się efekt. Wymiernie polepsza jakość i komfort życia cierpiących na nadmierną potliwość. Choć botoks nie usuwa przyczyn tej dolegliwości to jednak wyjątkowo skutecznie eliminuje jej skutki. Zastrzyknięcie botoksu blokuje działanie nerwów zaopatrujących gruczoły potowe i w ten sposób uniemożliwia nadmierne wydzielanie potu. Na rezultaty po podaniu toksyny botulinowej czeka się od 24 godzin do maksymalnie tygodnia. Efekty utrzymują się przez okres kilku miesięcy do jednego roku.

 


Leczenie bruksizmu

 

Obecnie jedną z najskuteczniejszych metod leczenie bruksizmu jest zabieg z zastosowaniem toksyny botulinowej.
Jak działa?
Botoks podawany jest pacjentom szczególnie mocno zgrzytającym zębami po to, aby ograniczyć siłę pracy mięśni policzkowych. Za pomocą zastrzyków z botuliny połączenia miedzy nerwami na 4-6 miesięcy zostają chemicznie zablokowane. Botulina zatrzymuje impuls nerwowy, tak by nie dotarł on do mięśnia i nie powodował jego kurczenia.
Należy jednak pamiętać, że toksyna botulinowa działa jedynie w obrębie mięśni, do których został wstrzyknięty, podczas gdy pozostałe mięśnie funkcjonują jak dotychczas.

 

Przebieg zabiegu


• Zabieg polega na precyzyjnej iniekcji preparatu wykonanej przez lekarza bardzo cienką igłą obustronnie do mięśni żwaczy i skroniowych.
• Zabieg jest mało inwazyjny i mało bolesny.
• Trwa 10-15 minut
Toksyna botulinowa wstrzykiwany jest przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę. Bardzo mała ilość preparatu rozpuszcza się w roztworze soli i bardzo precyzyjnie wstrzykuje obustronnie do mięśni żwaczy i skroniowych zajmuje to około 15-20 minut. Ból związany ze wstrzykiwaniem jest minimalny.

 

Efekty:


Toksyna botulinowa powoduje zdecydowane obniżenie napięcia mięśniowego. Po kilku dniach od podania botoksu pacjent czuje ulgę – wprawdzie nadal zgrzyta zębami, ale siła tego nawyku nie niszczy szkliwa. Zabieg powtarza się średnio co 6 miesięcy. Na podstawie 6-letnich doświadczeń specjalistów tej dziedziny, po okresie 2 letniego leczenia (stosowania jednocześnie nakładek relaksacyjnych i botoksu) można zaprzestać dalszego leczenia, gdyż po tym czasie zazwyczaj zanika nawyk zgrzytania zębami i mięśnie odpowiedzialne za zgrzytanie ulegają zmniejszeniu, twarz przestaje być ,,kwadratowa”, staje się smuklejsza, jakby odmłodzona, jednocześnie ładniejsza.

 

 

Lipoliza iniekcyjna:


Lipoliza to bezpieczna i nieoperacyjna metoda usuwania miejscowych obtłuszczeń ciała. Najczęściej stosuje się w okolicy podbródka, bioder, brzucha, ramion i kolan. Dzięki temu zabiegowi możliwe jest usunięcie tłuszczu z miejsc, o które trudno zadbać nawet przy stosowaniu diety i regularnych ćwiczeń. Pierwsze efekty są zazwyczaj widoczne już po pierwszym zabiegu. Optymalna liczba zabiegów ustalana jest podczas konsultacji z przeprowadzającym zabieg lekarzem.
Wskazania:

- podbródek
- dolna część policzków ("chomiki")
- talia i "boczki"
- brzuch
- pośladki
- okolice kolan
- zewnętrzna część ud ("bryczesy")
- wewnętrzna część ud
- ramiona

 

Na czym polega zabieg:
Fosfatydylocholina podawana jest metodą iniekcji bezpośrednio w tkankę tłuszczową na głębokość około 1,5 centymetra. Zabieg jest średnio bolesny, jednak znieczulenie nie jest wymagane. Czas trwania zabiegu waha się w granicach 30-40 minut. Po zabiegu występuje przejściowe zaczerwienienie, obrzęk i miejscowe dolegliwości bólowe. W miejscach iniekcji mogą pojawić się również niewielkie siniaki. Dolegliwości mijają z reguły po kilku dniach.